تخصص زنان و کودکان

بانوان برای بیماری های مربوط به زنان نیازمند متخصص زنان هستند تا بتوانند به راحتی مشکل خود را بیان کنند. متخصص زنان نسبت به بیماری های زنان کاملا آگاه است.

و متخصص کودکان به تشخیص و درمان بیماری های کودکان و نوزادان (زیر 14 سال)می پردازد. این رشته فوق تخصص های زیادی مانند دوره نوزادان (که به بیماری های متولدین تا یک ماه می پردازد)، خون و سرطان، ایمنولوژی و آلرژی، کلیه، گوارش، عفونی، غدد، اعصاب، روانپزشکی و قلب کودکان دارد و همچنین دارای دوره های فلوشیپی نیز است.

خدمات

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ

 • متخصص زنان، زایمان
  متخصص زنان و زایمان پزشکی است که در زمینه بارداری، زایمان و سیستم تولیدمثل زن و همچنین بیماری‌های مرتبط با آن تخصص دارد.
 • جراح زنان و زایمان
  جراح و متخصص زنان ، پزشکی است که از توانایی لازم برای جراحی و درمان مشکلات و بیماری های زنان ، زایمان و درمان اختلالات باروری ؛ برخوردار است
 • متخصص طب مادر و جنین
  پریناتولوژی یک رشتهٔ فوق تخصصی پزشکی است که در زیرمجموعه‌ای از مراقبت‌های جنین و بارداری های پرخطر قرار می‌گیرد.
 • ماما و متخصص مامایی
  مامایی نقش بسیار گسترده ای در مشاوره ، آموزش ،حمایت ، تحقیفات دارد و تمامی این نقش ها در ارتباط با مادر و کودک است و او به مشاوره ازدواج ، آموزش نحوه تنظیم خانواده ، مراقبت در دوران بارداری ، زایمان طبیعی، مراقبت های بهداشتی و آموزش به دختران در زمینه بهداشت دوران بلوغ و بعد از آن می پردازد.
 • متخصص آنکولوژی و سرطان زنان
  انکولوژی زنان به بررسی و درمان سرطان ها در زنان می پردازد سرطان ها در بین زنان شامل : سرطان رحم ، سرطان تخمدان ، سرطان دهانه رحم، سرطان واژن می باشد.

  متخصص آنکولوژی زنان فردی است که بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی برای اخذ تخصص در رشته انکولوژی زنان آموزش های لازم را کسب می کند

تخصص های مرتبط با زنان

برخی از بیماری ها وجود دارند که مختص بانوان می باشد و تنها متخصص زنان می تواند آن را بررسی و تشخیص دهد.

تخصص های مرتبط با کودکان

تخصص پزشکی کودکان یا طب اطفال از شاخه‌های اصلی پزشکی است که با عناوین دیگری همچون بیماری‌های کودکان، طب کودکان و پزشکی کودکان نیز شناخته می‌شود.

 • متخصص اطفال و کودکان
  متخصص اطفال یک پزشک متخصص است که در ارائه مراقبت‌های پزشکی به کودکان تخصص دارند و با ارائه مراقبت‌های جسمی، روحی و عاطفی به بیماران خود، با سلامتی نوزادان و کودکان سروکار دارند.
 • جراحی اطفال
  جراحی اطفال یکی از تخصص های جراحی است که شامل جراحی نوزاد و کودکان می شود.
 • متخصص مغز و اعصاب کودکان
  مغز و اعصاب کودکان از زیرشاخه های رشته کودکان است که به سلامت و اختلالات سیستم عصبی کودکان می پردازد.
 • متخصص روماتولوژی کودکان
  روماتولوژی یک فوق تخصص در حوزه‌ی طب داخلی و اطفال است که با مفاصل، بافت‌های نرم، بیماری‌های خودایمنی و اختلالات ارثی بافت پیوندی سر و کار دارد
 • متخصص غدد و متابولیسم کودکان
   این متخصص با متابولیزم یا تمام فرایندهای بیوشیمیایی سروکار دارد که باعث عملکرد صحیح بدن می شود.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت نامداران نوین ویستا می باشد.