تخصص های مرتبط با زنان

برخی از بیماری ها وجود دارند که مختص بانوان می باشد و تنها متخصص زنان می تواند آن را بررسی و تشخیص دهد.

سامانه نوبت دهی

می توانید با این سیستم با پزشک مورد نظر خود وقت ملاقات تنظیم کنید

 • متخصص طب مادر و جنین
  پریناتولوژی یک رشتهٔ فوق تخصصی پزشکی است که در زیرمجموعه‌ای از مراقبت‌های جنین و بارداری های پرخطر قرار می‌گیرد.
 • ماما و متخصص مامایی
  مامایی نقش بسیار گسترده ای در مشاوره ، آموزش ،حمایت ، تحقیفات دارد و تمامی این نقش ها در ارتباط با مادر و کودک است و او به مشاوره ازدواج ، آموزش نحوه تنظیم خانواده ، مراقبت در دوران بارداری ، زایمان طبیعی، مراقبت های بهداشتی و آموزش به دختران در زمینه بهداشت دوران بلوغ و بعد از آن می پردازد.
 • متخصص نازایی
  متخصص نازایی و ناباروری یک متخصص زنان است که آموزش های تخصصی در زمینه سلامت دستگاه تناسلی و تولید مثل زنان را دارد و به درمان ناباروری و مشکلات پیچیده ناباروری می پردازد .

متخصص زنان، زایمان و نازایی

متخصص زنان و زایمان پزشکی است که در زمینه بارداری، زایمان و سیستم تولیدمثل زن و همچنین بیماری‌های مرتبط با آن تخصص دارد.

جراح زنان و زایمان

جراح و متخصص زنان ، پزشکی است که از توانایی لازم برای جراحی و درمان مشکلات و بیماری های زنان ، زایمان و درمان اختلالات باروری ؛ برخوردار است

 • جراح زایمان سزارین
  سزارین به دنیا آوردن کودک از طریق عمل جراحی شکم و رحم مادر است.
 • جراحی زنان

  غیر از جراحی مربوط به مادر و نوزاد متخصصین جراحی های دیگر مثل (لاپاراسکوپی، میومکتومی و هیسترکتومی) را نیز انجام میدهند.

 • متخصص سرطان پستان
  جراحی پستان یکی از روش های مهم درمان سرطان پستان است.

  جراحی سرطان پستان ممکن است به تنهایی یا همراه با سایر روش های درمانی مانند شیمی درمانی، هورمون درمانی و پرتو درمانی مورد استفاده قرار گیرد. برای افرادی که ریسک بسیار بالایی از سرطان پستان دارند، جراحی سرطان پستان می تواند گزینه ای برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان در آینده باشد

 • سرطان دهانه رحم (سرطان سرویکس)
  دومین سرطان شایع و چهارمین عامل سرطانی منجر به مرگ در زنان، سرطان دهانه رحم یا سرطان سرویکس (گردن رحم) می باشد. سالیانه صدها هزار زن در سراسر جهان به این بیماری مبتلا می شوند.
 • متخصص رادیوتراپی (پرتودرمانی)
  در درمان سرطان با استفاده از پرتو درمانی، از امواج پر انرژی برای کشتن سلول‌های سرطانی بدون آسیب رساندن به سلول‌های سالم استفاده می‌کنند

متخصص آنکولوژی و سرطان زنان

انکولوژی زنان به بررسی و درمان سرطان ها در زنان می پردازد سرطان ها در بین زنان شامل : سرطان رحم ، سرطان تخمدان ، سرطان دهانه رحم، سرطان واژن می باشد.

متخصص آنکولوژی زنان فردی است که بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی برای اخذ تخصص در رشته انکولوژی زنان آموزش های لازم را کسب می کند

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت نامداران نوین ویستا می باشد.