سی تی اسکن

سی تی اسکن یا توموگرافی کامپیوتری نوعی تصویربرداری با اشعه ایکس است که تصاویری با جزئیات دقیق از اجزای داخل بدن ایجاد می‌کند. با استفاده از تصاویر سی تی اسکن می‌توان بافت‌های نرم، اندام‌ها و بافت‌های سخت بدن را مشاهده کرد.

پس از رادیوگرافی ساده، سی تی اسکن بهترین روش تصویربرداری برای بررسی ضایعات سیستم حرکتی بدن به خصوص استخوان‌ها است. سی تی اسکن فرایندی غیرتهاجمی و بدون درد است و زمان زیادی طول نمی‌کشد.

سامانه نوبت دهی

می توانید با این سیستم با پزشک مورد نظر خود وقت ملاقات تنظیم کنید

 • سی تی اسکن مغز
  در توموگرافی کامپیوتری (سی تی) سر یا مغز از دستگاه‌های مخصوص اشعه ایکس استفاده می‌شود که به ارزیابی آسیب‌ دیدگی‌های سر، سردردهای شدید، سرگیجه و علائم دیگر آنوریسم مغزی، خونریزی، سکته مغزی و تومورهای مغزی کمک می‌کند. همچنین این روش به پزشکان در ارزیابی صورت، سینوس‌ها و جمجمه یا پرتودرمانی برای سرطان مغز در موارد اورژانسی نیز کمک می‌کند. با این روش آسیب‌دیدگی‌ها و خونریزی‌های داخلی به سرعت مشخص شده و به زنده ماندن بیمار کمک می‌کند
 • سی تی اسکن سینوس ها
  سینوس ها حفراتی هستند که درون استخوانهای صورت جای گرفته اند و هر یک از آنها توسط مجرایی به بینی راه پیدا می کند . بطور معمول در معاینه بالینی امکان اینکه بتوان مجاری سینوس ها را دید وجود  ندارد . لذا قبل از عمل ،  سی تی اسکن سینوس ها در نماهای مختلف تهیه می شود که ارزش تشخیصی بسیار زیادی دارد.  سی تی اسکن قابل اعتماد ترین روش تصویربرداری برای تعیین انسداد سینوسها ست. از جمله مهمترین کاربرد های سی تی اسکن سینوسها بررسی سینوزیت ، تومورهای این ناحیه که معروفترین آنها اسکواموس سل کارسینوما است، بررسی بزرگی آدنوئید در اطفال و عمل جراحی بینی  می باشد.
 • سی تی اسکن ریه ها
  درسی تی اسکن ریه ها ، دستگاه سی تی اسکن به کمک تابش پرتو ایکس، نمایی سه بعدی از قفسه سینه را نشان می دهد.
 • سی تی اسکن شکم و لگن
  سی تی اسکن شکم و لگن به پزشک کمک می‌کند تا اندامها، عروق خونی و استخوانها را در حفره شکم ببیند. در سی تی اسکن ناحیه شکم ولگن احشای داخل شکمی از قبیل کبد، طحال، پانکراس، معده و روده ها، مزانتر، ادرنال، کیسه صفرا، کلیه و حالبها و مثانه بررسی می شود.
 • سی تی انتروگرافی
  CT enterography  نوعی روش  تصویربرداری است که از تصاویر CT و ماده حاجب برای مشاهده روده کوچک استفاده می کند. سی‌تی ‌انتروگرافی، نوعی روش تصویربرداری با قدرت تفکیک بالا از روده باریک است که با بهره‌ گیری از دستگاه‌های سی‌تی اسکن مولتی‌‌ دتکتور (MDCT) و همزمان مصرف مقادیری ماده حاجب خوراکی انجام می‌گردد.

سی تی اسکن

سی تی اسکن یا توموگرافی کامپیوتری نوعی تصویربرداری با اشعه ایکس است که تصاویری با جزئیات دقیق از اجزای داخل بدن ایجاد می‌کند. با استفاده از تصاویر سی تی اسکن می‌توان بافت‌های نرم، اندام‌ها و بافت‌های سخت بدن را مشاهده کرد. پس از رادیوگرافی ساده، سی تی اسکن بهترین روش تصویربرداری برای بررسی ضایعات سیستم حرکتی بدن به خصوص استخوان‌ها است. سی تی اسکن فرایندی غیرتهاجمی و بدون درد است و زمان زیادی طول نمی‌کشد.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت نامداران نوین ویستا می باشد.