قلب و عروق

وظیفه یک متخصص قلب و عروق رسیدگی به وضعیت قلب و عروقی است که خونرسانی را در بدن انجام می دهند. تعیین هر گونه نارسایی در سیستم قلب و عروق، علت بیماری و … در حیطه تخصص دکتر قلب و عروق قرار دارد

سامانه نوبت دهی

می توانید با این سیستم با پزشک مورد نظر خود وقت ملاقات تنظیم کنید

 • متخصص قلب غیر تهاجمی
  این متخصصان ابتدا بیماران را معاینه کرده و سپس با توجه به علائم بیمار، آزمایش‌های لازم را برای بیمار توصیه می‌کنند. بعد از دریافت نتایج آزمایش و شمورت با بیمار به وسیله دارو و تغییر در سبک زندگی بیمار سعی در معالجه آن دارند. در مواردی هم که انجام عمل جراحی را برای بیمار لازم ببینند، او را به یک جراح قلب ارجاع می‌دهند.
 • متخصصین قلب تهاجمی
  این گروه از پزشکان تلاش در درمان بیماران قلبی مربوط به شریان‌های کرونری قلب، دریجه های قلبی (تنگی دریچه، آسیب دریچه، نارسایی و هر گونه اختلال)، گرفتگی عروق و رفع لخته‌های خون به وسیله استنت گذاری یا کاتتریزاسیون و … دارند.
 • متخصصین قلب الکتروفیزیولوژی
  پزشکان این رشته در درمان آریتمی های قلبی فعالیت داشته و این کار را با قرار دادن پیس میکر یا ضربان ساز زیر پوست انجام می‌دهند.
 • متخصصین قلب و عروق بالینی در کودکان
  این پزشکان هم در تشخیص و درمان دارویی بیماری‌های قلبی در کودکان فعالیت می‌کنند
 • الکتروفیزیولوژی قلب
  الکتروفیزیولوژی قلب بخشی از تخصص قلب و عروق است. پزشک به چگونگی جریان الکتریکی داخل بافت عضله قلب، چگونگی گسترش بیماری کمک میکند.

متخصص قلب و عروق (کاردیولوژیست)

قلب و عروق شاخه‌ای از طب داخلی است. متخصص قلب همان جراح قلب نیست. جراح دارای توانایی شکافتن قفسه سینه و انجام جراحی عمل قلب باز را دارد. در حالی که توانایی متخصص قلب، در تشخیص و درمان بیماری‌های سیستم قلب و عروق است. متخصص قلب خوب، آزمایشات مربوطه را انجام خواهد داد و ممکن است برخی از روش‌ها مانند کاتتریزه شدن قلب، آنژیوپلاستی یا قرار دادن ضربان ساز را انجام دهد.

متخصصین تهاجمی قلب و عروق (جراح قلب و عروق)

جراح قلب و عروق متخصصی است که تخصص آن در زمینه ی عمل قلب، شش ها و رگ های خونی می باشد.

این متخصصین در زمینه انواع جراحی‌ها نظیر:پیوند قلب،قرار دادن گیره ایمپلنت،قرار دادن ضربان ساز،یا پیس میکرآنژیوپلاستی فعالیت دارند.

 • الکتروفیزیولوژی (EPS) قلب
  پزشک با استفاده از یک لوله بسیار کوچک و انعطاف پذیر به نام کاتتر موجب باز شدن و ترمیم قلب و عروق می‌شود. به این صورت که کاتتر را به یک رگ خونی در کشاله ران یا بازو متصل می‌کند. سپس کاتتر را به وسیله همان رگ خونی به داخل آئورت و قلب منتقل می‌کند.
 • فوق تخصص اینترونشنال کاردیولوژی کودکان و نوزادان
  وظیفه‌ای مشابه فوق تخصص اینترونشنال کاردیولوژی (ترمیم کننده قلب یا عروق به وسیله کاتتر) را دارد ولی در کودکان و نوزادان.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت نامداران نوین ویستا می باشد.