شهر پزشکان ارائه می کند

مجله سلامت؛ جامع ترین راهنمای سلامت

امروزه بهبود شيوه زندگي و ارتقاي سلامت يك نياز اساسي براي جامعه بشري است. از عواملي كه اين نياز را به ويژه در زمان نوجواني محسوس تر مي كند، افزايش بيماري هاي مزمن، عوارض و ناتواني هاي ناشي از عادات رفتاري نادرست و غير بهداشتي است. مجله سلامت با هدف تاثير ارتقاي سلامت بر شيوه زندگي انجام شده است.

مجله سلامت

چه غذاهایی مغز را تقویت می کنند؟

مغز شما نقش بسزایی به عنوان مرکز کنترل بدن شما برعهده دارد. مغز مسئول نگه داشتن ضربان قلب و ریه ها و اجازه حرکت، احساس و فکر کردن است. به همین دلیل شما بایستی مغز خود را در بهترین شرایط نگه داری کنید. غذاهایی که می خورید، نقش مهمی در حفظ سلامت مغز شما دارند و می توانید وظایف ذهنی خاصی مانند حافظه و تمرکز را بهبود بخشند. این قسمت از مجله لیستی از شش غذاست که مغز شما را تقویت می کنند.

درباره ما

با شهر پزشکان بیشتر آشنا شوید

معرفی تیم کاری

تیم کاری مجله سلامت و شهر پزشکان را بشناسید

تماس با ما

اطلاعات کامل مراجعه به شهر پزشکان را در این صفحه بیابید

کودکان ثروت های آینده هستند

توصیه‌هایی برای حفظ سلامت کودکان

سالم بودن کودک در تمام مراحل زندگی را می‌توان بزرگ‌ترین خواسته و هدف والدین دانست. به همین دلیل است که امروزه تمامی کسانی که در شرف پدر یا مادر شدن هستند، حتی قبل از به دنیا آمدن فرزندشان با رعایت برخی موارد به دنبال رقم زدن سلامت و صحت بدنی برای او هستند. گرچه عوامل بسیار زیادی در سلامت کودکان مؤثرند اما مطلبی که امروز برای شما تدارک دیده‌ایم نگاهی کلی به این مقوله داشته و موارد مهم در سلامت کودکان را برای شما برشمرده است.

بیشتر به سلامتی فکر کنیم

توصیه های مهم برای سلامت زنان

هرچند واقع گرایانه نیست که فرض کنیم بیشتر خانم‌ها می‌توانند هر شب در منزل غذای ارگانیک تهیه کنند، هر روز ساعت هفت صبح تمرینات ورزشی انجام بدهند و یا براحتی همه رسانه‌های اجتماعی را کنار بگذارند. با این حال راه‌های واقع گرایانه ای برای ایجاد عادت‌های سالم وجود دارند.

بیشتر بدانیم

اتاق فرد مبتلا به کرونا چه شرایطی باید داشته باشد؟

به دلیل آنکه کرونا از خانواده بیماری‌های ویروسی است همواره استراحت و قرنطینه خانگی یکی از روش‌های طی کردن دوره این نوع بیماری‌ها محسوب می‌شود؛ اما با توجه به خاص بودن ویروس کرونا در مقایسه با دیگر ویروس‌های این‌خانواده باید به نکات مهمی در قرنطینه خانگی توجه کرد.

مجله سلامت

5 اصل طلایی مبارزه با ویروس کرونا

۵ اصل طلایی مبارزه با ویروس کرونا:

1. دست‌ها: مرتبا دست ها را بشویید

۲. آرنج: سرفه کردن را با آرنج خود بپوشانید

۳. صورت: به صورت دست نزنید

۴. پاها: حداقل ۱ متر از دیگران فاصله بگیرید

۵. احساس مریضی: در خانه بمانید

شما هم این ۵ اصل طلایی ساده را انجام دهید تا بتوانیم ویروس کرونا را شکست دهیم.

برگرفته از www.darmankade.com

مجله سلامت

علائم جسمانی استرس بیش از حد

افزایش ضربان قلب
افزایش فشارخون
سوءهاضمه
بی‌اشتهایی
تهوع
بی‌خوابی
سردرد
لرزش

مجله سلامت

در مورد نسخه پزشکی بیشتر بدانیم

نسخهٔ پزشک دستوراتی است که پزشک برای بهبود وضع بیمار (تشخیص، درمان یا توانبخشی) بر برگی از کاغذ می‌نویسد. در نسخه مطالبی مانندداروهای موردنیاز، نحوه مصرف، کارهایی که بیمار باید انجام دهد نوشته شده‌ است. همچنین نسخه ممکن است دارای درخواست آزمایش، انجام تصویربرداری مانند رادیوگرافی، سونوگرافی و سی تی اسکن، انجام اسکن با مواد نشاندار مانند تالیم، درخواست الکتروکاردیوگرافی و الکتروانسفالوگرافی، مشاوره فیزیوتراپی، رژیم غذایی باشد.

نسخه‌ها بسته به نوع بیماری متفاوت هستند. از نظر حقوقی (مقررات سازمان نظام پزشکی) نسخه باید حاوی تاریخ، نام بیمار، نام، تخصص، شماره نظام و امضای پزشک معالج باشد. بر اساس ضوابط سازمانهای بیمه‌گر نسخه پزشک باید حاوی آدرس مطب هم باشد.

منبع : ویکی پدیا

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت نامداران نوین ویستا می باشد.