بیمارستان ها

بیمارستان معمولاً یک ساختمان بزرگ است که در آن، انجام مراقبت و درمان از سوی پزشکان، جراحان، پرستاران ، بهیاران ،کارشناسان بیهوشی و اتاق عمل ، متخصصان و دیگر افراد انجام می‌گیرد. معمولا بیمارستان از نظر بزرگی فضا، تعداد کارکنان، انواع خدمات و تنوع رشته‌های درمانی، وسیع تر از درمانگاه یا ساختمان پزشکان است.

سامانه نوبت دهی

می توانید با این سیستم با پزشک مورد نظر خود وقت ملاقات تنظیم کنید

 • بیمارستان پایه
  بیمارستاني است كه معمولاً دارای حداقل ١٠٠ تخت بستری و چھار تخصص جراحي زنان و زایمان و كودكان ميباشد. موقعیت جغرافیایی و حجم این بیمارستانھا بستگی به جمعیت تحت پوشش مستقیم آنھا داشته و برای انجام پارهای از معاینات و معالجات تخصصی به بیمارستانھای منطقھای نیازمند است.
 • بیمارستان های خصوصی
  این بیمارستان ها توسط چند سرمایه دار تاسیس و راه اندازی میشود و از لحاظ هزینه بسیار بالاتر از دیگر بیمارستان هاست.
 • بیمارستان دولتی
  این نوع بیمارستانها تحت پوشش سازمان های دولتی می باشند. بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی، سازمان تامین اجتماعی، ارتش، وزارت نفت و…. در زمره این بیمارستان ها هستند.
 • بیمارستان خیریه
  این نوع بیمارستان توسط افراد نیکوکار تاسیس و راه اندازی میشود. قسمتی از هزینه ها  توسط بیماران و مابقی هزینه توسط افراد خیر و نیکوکار پرداخت میشود.
 • بیمارستان تخصصی
  تعریف بیمارستان تخصصی چیزی شبیه بیمارستان های ناحیه ای بالاتر از سطح یک می باشد که در یک تخصص قابلیت پذیرش و بستری کردن بیمار را داشته باشد . از طرفی هر بیمارستان تخصصی می تواند تک تخصصی هم باشد نظیر تک تخصصی چشم یا پوست یا اعصاب و روان …
 • بیمارستان فوق تخصصی
  بیمارستان فوق تخصصی نیز همانند بیمارستان های تخصصی بوده با این تفاوت که در یک یا چند رشته امکان خدمات دهی در سطح فوق تخصص را داشته باشد .
 • بیمارستان اعصاب و روان
  بیمارستان روانپزشکی یا تیمارستان نوعی بیمارستان است که از آن برای بستری بیماران مبتلا به بیمار روانی استفاده می‌شود. به آن آسایشگاه روانی نیز می‌گویند.

بیمارستان ها

بیمارستان معمولاً یک ساختمان بزرگ است که در آن، انجام مراقبت و درمان از سوی پزشکان، جراحان، پرستاران ، بهیاران ،کارشناسان بیهوشی و اتاق عمل ، متخصصان و دیگر افراد انجام می‌گیرد.

معمولا بیمارستان از نظر بزرگی فضا، تعداد کارکنان، انواع خدمات و تنوع رشته‌های درمانی، وسیع تر از درمانگاه یا ساختمان پزشکان است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت نامداران نوین ویستا می باشد.