مراکز درمانی

مراکز درمانی شامل بیمارستان ها و درمانگاه در سطح شهر ها میباشد. معمولا بیمارستان از نظر بزرگی فضا، تعداد کارکنان، انواع خدمات و تنوع رشته‌های درمانی، وسیع تر از درمانگاه است. درمانگاه یا کلینیک ساختمان یا بخشی در بیمارستان یا مرکز بهداشتی – درمانی که به درمان بیماران یا مراقبت پزشکی از بیماران سرپایی اختصاص دارد. معمولاً درمانگاه موسسه‌ای مستقل است که به درمان بیماران می‌پردازد ولی برخلاف بیمارستان بیماران را بستری نمی‌کند.

مراکز درمانی

از لیست مراکز بیمارستانی و کلینک های درمانی آگاه شوید

بخش های بیمارستان:
بیمارستان‌ها بر حسب مأموریت و وسعت آن‌ها به سطح‌بندی‌های مختلفی تقسیم گشته‌اند. اما مهم‌ترین بخش‌ها شامل:
•    داخلی
•    جراحی
•    بخشمراقبت‌هایویژه
•    اورژانس
•    آزمایشگاه
•    رادیولوژی (شامل سی‌تی_اسکن، ام‌آرآی، پرتونگاری، سونوگرافی و…)
•    دیالیز
•    CCU-ICU
•    زنان
•    فیزیوتراپی (این نام استاندارد بین‌المللی است که در ایران گاهی از نام‌هایی دیگر مانند توان‌بخشی یا طب فیزیکی به صورت غیر علمی استفاده می‌گردد).
•    اطفال
•    عفونی
•    سوختگی
•    روانی
•    اتاق عمل
•    بخش استریل C.S.R

در ایران درمانگاه معمولاً می‌تواند دارای بخشهای پزشک عمومی و متخصص، دندانپزشکی، داروخانه، مامایی، رادیولوژی، آزمایشگاه و … باشد. مجوز تأسیس و پروانه بهره‌برداری درمانگاه را وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طریق دانشگاه‌های علوم پزشکی مربوطه صادر می‌نماید. درمانگاه می‌تواند خصوصی، دولتی یا خیریه باشد. هر درمانگاهی بجز مؤسس باید برای هر شیفت فعال خود دارای مسئول فنی پزشک باشد. درمانگاه می‌تواند عمومی یا تخصصی (مانند درمانگاه پوست و مو یا درمانگاه دندانپزشکی) باشد.

برخلاف ساختمان پزشکان، درمانگاه مؤسسه واحدی است لذا می‌تواند با سازمانهای بیمه گر و ادارات قرارداد (جهت پذیرش بیماران) ببندد، سرنسخه و سربرگ داشته باشد و پذیرش و صندوق واحدی برای بخشهای مختلف داشته باشد.

مراکز تصویربرداری

بخش تصویربرداری شامل رادیولوژی، پزشکی هسته ای، سونوگرافی، سی تی اسکن، ام آر آی و … میباشد که بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات تصویربرداری را جهت تشخیص بیماری ها، فراهم نموده است.

مراکز تصویربرداری

لیست کامل مراکز تصویربرداری را مشاهده کنید

بیشتر بدانیم

با تصویربرداری پزشکی بیشتر آشنا شویم

تصویربرداری پزشکی شامل چندین تکنولوژی مختلف پزشکی است که به منظور مشاهده بدن انسان برای نظارت، تشخیص و یا درمان بیماری های پزشکی به کار می رود، هر کدام از انواع تصویربرداری اطلاعات متفاوتی درباره بدن می دهند و به همین دلیل پاسخی که یک پزشک از MRI شما دریافت می کند با پاسخی که از سونوگرافی می گیرد جنبه های متفاوتی از بدن و سلامتی شما را می دهند و این همان دلیلی است که گاه لازم است تا پزشک از چندین نوع تصویربرداری استفاده و آن را تجویز کند.

بیشتر بدانیم

با تفاوت رادیولوژی و رادیوگرافی آشنا شوید!

رادیولوژی و رادیوگرافی از کلماتی هستند که ممکن است به عنوان بیمار یا همراه بیمار بارها شنیده باشید. با ما همراه باشید تا در خصوص تفاوت رادیولوژی و رادیوگرافی بیشتر بدانید. بی شک، امکان تصویر برداری از اعضای داخلی بدن به کمک تکنولوژی را می توان انقلابی بزرگ در علم پزشکی دانست. مراکز تصویربرداری پزشکی این امکان را برای پزشک معالج فراهم می آورند تا تشخیص دقیق تری از بیماری و مشکل فرد داشته باشد. پزشک معالج روش تهیه تصویر را انتخاب و بیمار را به یکی از مراکز تصویر برداری پزشکی معرفی می نماید. در این مراکز یک متخصص رادیولوژیست، تحلیل تصاویر را بر عهده دارد. رادیولوژی علم استفاده از تصاویر تهیه شده با اشعه در علم پزشکی است و پزشک متخصص در این زمینه رادیولوژیست نامیده می شود.

کلینیک های زیبایی

امروزه افراد بیشتر از گذشته به زیبایی خود اهمیت می دهند و به دنبال راهی برای جوانسازی پوست و زیباتر شدن خود هستند. کلینیک های بسیار زیادی به ارائه خدمات زیبایی می پردازند، افراد می بایست در انتخاب کلینیک های زیبایی دقت بسیار زیادی نمایند، زیرا در صورتی که به یک کلینیک خوب مراجعه نشود ممکن است عوارض زیان باری در آن ها ایجاد گردد.

کلینک های زیبایی

برای مشاهده لیست کلینیک ها، بر روی دکمه زیر کلیک کنید

بیشتر بدانیم

خدمات ارائه شده در کلینیک زیبایی

خدمات مجاز تشخیصی و درمانی کلینیک های زیبایی به شرح ذیل می باشد :
– تشخیص و درمان بیماری های پوست و مو
– انجام تکه برداری Biopsy
– اشعه درمانی با اشعه ماوراء بنفش VBA و UVB
– الکترولیز ( سوزاندن موهای اضافی )
– انجام آزمایشات حساسیت پوستی Patch Test
– لیزر تراپی پوست در صورت داشتن گواهی معتبر
– پیوند مو
– انجام آن دسته از جراحی های تشخیصی و درمانی پوست که با بی حسی موضعـی انجـام می شـود ‘ هم چـون Excision Surgery ضایعات Bcc و Sac یا خال و یا Senile Keratitis
– انجام کوتر و کرایو ضایعات پوستی

بیشتر بدانیم

چرا باید به کلینیک زیبایی رفت؟

مراجعه به کلینیک زیبایی به شما این اطمینان را می دهد که شما زیر نظر پزشک متخصص زیبایی مورد درمان قرار خواهید گرفت و از طرفی گرفتن مجوز برای کلینیک نیاز به شرایط و ضوابطی دارد که در صورتی که یک کلینیک زیبایی دارای مجوز از وزارت بهداشت باشد شما با خیال راحت اطمینان دارید که این کلینیک زیر نظر وزارت بهداشت است و تمام نکات بهداشتی در آن باید رعایت شود. پس بهترین مکان برای درمان زیبایی مراجعه به کلینیک های زیبایی می باشد.

مجله سلامت

با ویتامین ها بیشتر آشنا شویم

ویتامین ها جزء اجزای ضروری سلامتی هستند. برای آنکه سلامت خود را حفظ کنید باید اطلاعات خود را در مورد ویتامین ها تکمیل کنیم.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت نامداران نوین ویستا می باشد.